stopnie językowe
Fot. Pexels.com

Brak dostępu do źródeł nauki języków obcych zdecydowanie nie może posłużyć nam dzisiaj za wymówkę. Liczne kursy, szkoły językowe, korepetytorzy i całe mnóstwo stron internetowych zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wybrednej osoby. Możemy nauczyć się mowy praktycznie każdego kraju o jakim pomyślimy, na każdym stopniu językowym. Jaki język jest jednak wart naszego czasu i wysiłku?

Przeczytaj też: http://stolicakariery.pl/stopnie-jezykowe/

Stopnie językowe – jakiego języka warto się uczyć?

Najważniejszym językiem dla całej cywilizowanej części świata jest oczywiście język angielski. Bombarduje on nas ze wszystkich stron. Widzimy go zarówno w internecie jak i w bardziej tradycyjnych mediach, a nawet na billboardach reklamowych w naszej okolicy. Ze względu na powszechność i prostotę języka angielskiego używa go cały świat. Nic więc dziwnego, że firmy często wymagają jego znajomości na wysokich stopniach językowych. Czas spędzony na nauce języka angielskiego z pewnością zawsze będzie dobrą inwestycją zarówno w kontekście podnoszenia swoich kwalifikacji jak i możliwości nawiązywania zagranicznych kontaktów.

 Drugim najpopularniejszym językiem obcym wśród Polaków jest język niemiecki. Dzięki członkostwu w Unii Europejskiej, kontakty handlowe z naszym zachodnim sąsiadem kwitną. Oznacza to duże zapotrzebowanie na tłumaczy, przedstawicieli handlowych i spedytorów posługujących się językiem niemieckim.

Na dalszym planie uczymy się języków: hiszpańskiego, francuskiego i włoskiego. Osoby które je opanowały nawet w średnim stopniu językowym z pewnością mogą wykorzystać to jako atut w wielu różnych branżach.

Ile czasu powinniśmy poświęcić na opanowanie języka?

Zależy to oczywiście ile minut lub godzin dziennie możemy przeznaczyć na naukę. Indywidualna zdolność do szybkiego przyswajania informacji również odgrywa tu ogromną rolę. Można jednak oszacować, że chcąc w szerokim stopniu opanować podstawy danego języka polskiego, powinniśmy na to przeznaczyć co najmniej rok.

Wybór odpowiedniego kursu językowego (najlepiej prowadzonego z udziałem native speakera) prowadzonego przez doświadczonych nauczycieli może nam jednak pomóc wykorzystać nasz czas w najefektywniejszy sposób.

Zobacz też: http://www.complito.pl/praca-w-finansach-czego-mozesz-sie-spodziewac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here