Nie brakuje Ci pomysłów, na co przeznaczyć dodatkową gotówkę? Mieszkanie wymaga remontu? Chcesz wymienić auto na nowszy model? Marzą Ci się wakacje z prawdziwego zdarzenia, na których wreszcie mógłbyś odpocząć? W takiej sytuacji nie możemy zapominać również o nieplanowanych oraz nagłych potrzebach, jak rehabilitacja, zabieg powypadkowy oraz prywatna operacja szpitalna. Niekiedy również nie małe pieniądze wydajemy na siebie samych, często na pomoc najbliższym nam osobom.

Pomimo faktu, że wcale nie chcesz się zadłużać, czasami nie ma innej możliwości. Powołując się na wiele statystyk oraz badań, około dwie trzecie Polaków nie posiada bieżących oszczędności, tym samym wynagrodzenie obojga małżonków wystarcza najczęściej zaledwie do końca miesiąca. Zresztą, w przypadku nawet nieoczekiwanych nadwyżek finansowych, bardzo łatwo przychodzi nam wydawanie, a ze znikomym entuzjazmem podchodzimy do myśli o odkładaniu i oszczędzaniu pieniędzy.

Czasami jednak zła sytuacja finansowa zmusza do skorzystania z pożyczki. Zanim jednak zapadnie decyzja o wyborze firmy pożyczkowej, warto zwrócić uwagę na dwa najważniejsze parametry – zdolność kredytową i całkowite koszty pożyczki. Pożyczki online możliwe są uzyskania bez wychodzenia z domu – wszelkich formalności możemy dopełnić siedząc przed komputerem. Zaleca się, aby w pierwszej kolejności wybrać dokładną kwotę, jaką potrzebujemy i być jej pewnym.

Pamiętajmy, że zwiększanie tej kwoty sprawi, że całkowite koszty pożyczki ulegną zwiększeniu. Często za sukces uważamy otrzymanie pozytywnej zdolności kredytowej na znacznie większe kwoty, a wtedy to mamy skłonność do szybkiego i niekoniecznie potrzebnego wymyślania, na co jeszcze pożyczony kapitał nam się przyda. Na całkowity koszt pożyczki przez Internet wpływ ma również okres jej spłaty. Im dłuższe okres pożyczkowania wybierzemy, tym większych kosztów pożyczki możemy się spodziewać.

W przypadku pożyczania od banków, najpierw oszacuje on ryzyko udzielanego kredytu zgodnie z narzuconymi odgórnie dla wszystkich banków rekomendacjami oraz wytycznymi KNF. Trzeba jednak pamiętać, że wciąż ma on bardzo szerokie możliwości do własnej interpretacji ryzyka danego klienta, czy też grupy klientów.

O ile jeszcze ranking chwilówek na chwilowkiok.pl pomoże nam w wyborze najtańszego rozwiązania, to musimy pamiętać, że nie ma złotego środka w końcowym wyborze, z której firmy pożyczkowej skorzystamy. Bardzo istotnym faktem, o którym kredytobiorcy nie mają świadomości jest to, iż każde badanie zdolności kredytowej poprzedzone jest ingerencją w nasz system oceny BIK – Biurze Informacji Kredytowej poprzez zapytanie o naszą przeszłość kredytową i tym samym ilość zgromadzonych do tej pory punktów.

Pamiętaj, że każde zapytanie obniża poziom punktów, więc pomimo dobrych chęci, sprawdzenie wstępnej oferty w wielu bankach jednocześnie, może być powodem obniżenia naszego poziomu oceny punktowej. Może to spowodować, że co końcowa oferta będzie droższa niż ta standardowa, a w wyjątkowych sytuacjach może być nawet powodem całkowitej odmowy udzielenia nam jakiejkolwiek pożyczki.

Rozwiązaniem powyższych problemów na pewno będzie spotkanie z doświadczonym doradcą finansowym, który dokładnie wie, które firmy pożyczkowe mają przygotowane dla nas najlepsze oferty. Jednak w sytuacji, w której to nie możemy długo czekać na pieniądze, warto wesprzeć się informacjami udostępnionymi w rankingu pożyczek na stronie chwilowkiok.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here