Bardzo często wiek jest przeszkodą w otrzymaniu kredytu gotówkowego w bankach, które niechętnie udzielają pożyczek seniorom. Alternatywą w takich sytuacjach pozostają pożyczki, które umożliwiają dysponowanie dodatkową pulą pieniędzy nawet w kilka minut po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku.

Pożyczki w wielu przypadkach są najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza wtedy, gdy potrzebne są pieniądze „na już”, a nieoczekiwane opłaty nie mogą zaczekać. Pożyczki udzielane przez pożyczkodawców tradycyjnie oraz za pośrednictwem internetu, umożliwiają wydanie pieniędzy na dowolny cel. Osoby starsze nie muszą czuć się wykluczone i również mogą skorzystać z wielu przydatnych rozwiązań.

Pożyczka dla osób starszych – to warto wiedzieć

Wiek nie jest przeszkodą do spełnienia marzeń, a w obecnych czasach wielu seniorów dopiero na emeryturze może pozwolić sobie na rozwijanie pasji czy nowe aktywności. Niestety emerytura nie zawsze wystarcza na zrealizowanie celów, dlatego warto rozejrzeć się za ofertami zaufanych i odpowiedzialnych pożyczkodawców, którzy umożliwiają zaciągnięcie zobowiązania finansowego na prostych i zrozumiałych zasadach, dzięki czemu budżet domowy zasili dodatkowa ilość pieniędzy.

Część instytucji finansowych, które udzielają pożyczek wiekowych, stosuje limit wiekowy w przypadku swoich potencjalnych kredytobiorcą. Na rynku istnieją pożyczkodawcy, dla których górną granicą wiekową jest 70., 65., a nawet 60. rok życia, a to osoby w tym wieku są jeszcze aktywne zawodowo. Pożyczki chwilówki są dostępne dla osób do 73. roku życia, dlatego szanse na finansowanie ma spora  grupa osób.

Pożyczka dla seniora – jak ją uzyskać?

Aby otrzymać pożyczkę dla osoby starszej, wystarczy wejść na stronę internetową pożyczkodawcy, wybrać dowolną kwotę pożyczki oraz termin. Następnie należy się zarejestrować, a po ukończeniu szybkiego procesu rejestracji, konieczne jest przelanie opłaty rejestracyjnej w wysokości 1 grosza na konto pozyczkaportal.pl, dzięki czemu zostaną potwierdzone dane.

Po przelewie należy oczekiwać na sms oraz email z hasłem tymczasowym, które umożliwia złożenie wniosku o pożyczkę. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku pieniądze zostaną przelane nawet po kilku minutach. Szybkość przelewu zależy od tego, czy przelew dokonywany jest w ramach jednego banku (pożyczkodawcy i pożyczkobiorcy), czy jest dokonywany przelewem międzybankowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here