Jeśli zależy Ci na zapewnieniu jak najwyższego poziomu komfortu dziecku wybierającemu się po raz pierwszy do szkoły, zainwestuj w porządnie wykonany, funkcjonalny plecak szkolny. Czym powinien charakteryzować się taki plecak? Na co zwrócić uwagę przy zakupie plecaka dla dziecka? Odpowiedzi na tego typu pytania znajdziesz w dalszej części tekstu.

Tornister czy plecak?

To jedno z pierwszych pytań, na jakie musisz sobie odpowiedzieć. Tornistry posiadają usztywnianą konstrukcję, przez co wspierają utrzymywanie prawidłowej postawy dziecka – dobrze sprawdzają się w przypadku najmłodszych dzieci, zwłaszcza pierwszoklasistów. Plecaki dla dzieci również mogą mieć profilowane plecy i takie modele stanowią atrakcyjną alternatywę dla klasycznych, na ogół bardzo sztywnych tornistrów. Na rynku spotkamy również specjalną wersję plecaków dla dzieci najmłodszych, uczęszczających do pierwszych klas szkoły podstawowej. Są to plecaki z kółkami, wyglądem przypominające torby podróżne. Takie plecaki to doskonały sposób na odciążenie kręgosłupa dziecka i idealny wybór, gdy dziecko musi nosić do szkoły plecak pełen ciężkich książek.

Czym powinien wyróżniać się dobry plecak dla dziecka?

Pomijając kwestie konstrukcyjne, o których wspomnieliśmy już wcześniej, profesjonalne plecaki dla dzieci powinny wyróżniać się atrakcyjnym dla dziecka wyglądem i dobrą jakością wykonania. Ponadto powinny być to również przedmioty wysoce funkcjonalne, a zatem wyposażone w szereg rozwiązań, które wpływają na wygodę ich codziennego użytkowania, a także na bezpieczeństwo dziecka uczęszczającego do szkoły. Przykładem takich funkcjonalnych rozwiązań są elementy odblaskowe, które powinny znaleźć się na każdym plecaku, a także ilość i sposób otwierania kieszeni, w jakie został wyposażony dziecięcy plecak. Kieszenie powinny mieć odpowiednią wielkość, a ich ilość powinna być dopasowana do potrzeb dziecka – tak, by zapewnić możliwość segregowania rzeczy, jakie dziecko zabiera ze sobą do szkoły. Dobrze zatem, gdy w plecaku znajdą się osobne przegrody na zeszyty i książki, osobna kieszeń na jedzenie i picie, a także dodatkowa kieszeń na obuwie zmienne i odzież na zmianę, na zajęcia wychowania fizycznego.

Na co zwrócić uwagę wybierając plecak dla dziecka?

Patrzymy przede wszystkim na sposób jego wykonania, wagę i kształt – wielkość. Plecaki dla dzieci, zwłaszcza dla pierwszoklasistów, nie powinny być przedmiotami ciężkimi i zbyt dużymi. Wielkość plecaka dobieramy w sposób indywidualny do wzrostu dziecka. Dzięki temu codzienne obsługa plecaka nie sprawi dziecku dużych trudności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here