papierowa taśma klejąca

Nie mamy wątpliwości co do tego, iż środowisko naturalne wymaga szczególnej ochrony. W związku z tym coraz więcej firm zaczyna zwracać uwagę na ekologiczne rozwiązania, aby przysłużyć się temu szczytnemu celowi. Plastikowe taśmy klejące są jednym z elementów opakowań, które często wykorzystywane są w branży przemysłowej i handlowej. Niestety, ze względu na swoją niską rozkładalność, mogą stanowić problem dla środowiska. Alternatywą dla nich może być papierowa taśma klejąca, która łączy w sobie trwałość z ekologicznymi walorami.

Właściwości taśmy papierowej

Papierowa taśma klejąca to produkt, który składa się zrecyklingowanego papieru typu Kraft. Taśma tego typu jest w pełni biodegradowalna, co oznacza, że po zakończeniu swojego użytkowania nie stanowi zagrożenia dla środowiska naturalnego i można ją dalej przetwarzać. Taśma papierowa jest powleczona klejem z naturalnego kauczuku, który nie zawiera rozpuszczalników czy innych szkodliwych substancji chemicznych.

Jedną z największych zalet papierowej taśmy klejącej jest jej wytrzymałość. Niezależnie od warunków atmosferycznych, taśma utrzymuje mocne i trwałe klejenie, co sprawia, że jest ona idealna do zabezpieczania i transportowania różnych produktów. Ponadto papierowa taśma klejąca może być drukowana z logotypem firmy lub innym wzorem, co pozwala na wykorzystanie jej również do celów marketingowych. Co równie istotne, na papierowej taśmie można pisać, co pozwala na znakowanie pakunków itp. Istotą taśmy jest jednak jej trwałość klejenia, która jest równie dobra, jak w przypadku innych materiałów. Ponadto w przeciwieństwie do taśm PP czy PVC, taśmę papierową znacznie łatwiej się ściąga z kartonu, dzięki czemu można go użyć ponownie.

Oczywiście, papierowa taśma klejąca nie jest pozbawiona wad. W porównaniu z taśmami z tworzyw sztucznych jest bardziej podatna na działanie wilgoci. Oznacza to, że nie sprawdzi się w środowisku, w którym panuje wysoka wilgotność. Trudniej również będzie ją stosować w przypadku powierzchni gładkich, takich jak folia typu strecz. Nie zmienia to faktu, że doskonale sprawdza się w klejeniu kartonów czy tworzeniu z nich opakowań zbiorczych.

Dlaczego warto?

Papierowa taśma klejąca jest coraz częściej stosowana przez firmy, które chcą działać w sposób przyjazny dla środowiska naturalnego. Coraz więcej konsumentów zwraca bowiem uwagę na ekologiczne aspekty produktów, z którymi mają do czynienia, co oznacza, że wykorzystanie papierowej taśmy klejącej może przyczynić się do budowania pozytywnego wizerunku firmy. Warto tego typu działanie wdrożyć w ramach ekologicznego pakowania produktów. Dobrym rozwiązaniem w tym procesie jest upcykling, czyli ponowne wykorzystywanie opakowań w tej samej formie oraz jako wspomniane wypełniacze.

Jeśli szukasz ekologicznych rozwiązań dla swojej firmy, warto zastanowić się nad wykorzystaniem papierowej taśmy klejącej z TCM Service. Realizujemy zarówno zamówienia na taśmy ze standardowymi oznaczeniami, jak i z nadrukiem zaprojektowanym przez Ciebie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here