Jakie oświetlenie do pokoju dziecka wybrać

Bardzo ważnym elementem w pokoju dziecka jest oświetlenie. Niezwykle istotne jest, aby przy jego wyborze kierować się kilkoma istotnymi czynnikami. Prawidłowe oświetlenie w pokoju dziecka powinno ułatwiać zarówno relaks, jak i naukę.

Oświetlenie pokoju dziecka – jakie wybrać?

Przede wszystkim należy zrezygnować z nadmiernie mocnego i natężonego źródła światła. Lepiej sprawdzą się lampy, które świecą równomiernie. W dziecięcym pokoju świetnym wyborem będą lampy sufitowe bądź żyrandole. Jednakże warto zastosować także punktowe źródła światła, które będą umożliwiały naukę, bez męczenia oczu. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się lampa biurkowa. W pokoju dziecka najlepiej zastosować kilka źródeł światła, w zależności od przeznaczenia. W ten sposób stworzysz miejsce przeznaczone do relaksu, a także nauki.

Lampa wisząca – funkcjonalne źródło światła

Z pewnością, jeśli chodzi o główne źródło światła, warto tutaj postawić na lampę wiszącą. Co więcej, doskonale sprawdzi się ona umieszczona w centralnej części wnętrza. Bez wątpienia doskonale oświetli cały dziecięcy pokój. Lampa wisząca to funkcjonalna forma oświetlenia, która może stanowić główne źródło światła.

Lampka nocna – niezbędne oświetlenie w pokoju dziecka

Warto zadbać także o oświetlenie punktowe pokoju dziecka. Tutaj doskonale sprawdzi się lampka nocna, którą najlepiej umieścić przy łóżku. Takie oświetlenie możesz także uzupełnić o lampę stojącą, bądź kinkiety ścienne. Lampa stojąca może także zastąpić lampkę nocną. Będzie też bardziej funkcjonalna, gdyż oświetla znacznie większą powierzchnię. Dodatkowo lampa stojąca nadaje wyjątkowego klimatu w pokoju.

Jaką barwę światła wybrać?

Do pokoju dziecka najlepiej sprawdzi się oświetlenie o ciepłej barwie światła. Co więcej, warto wybierać to o neutralnej barwie. Jest ona najbardziej zbliżona do światła dziennego, co sprawi, że zapewni najlepszy komfort, a także będzie bezpieczna dla wzroku dziecka. W pokoju dziecka świetnie sprawdzą się także lampy sufitowe LED, a także oprawy wpuszczane w sufit podwieszany, które znajdziesz w sklepie Lamp Design. Oprócz tego w ofercie znajduje się także oświetlenie łazienkowe, czy kinkiety schodowe.

Bezpieczne oświetlenie dla dziecka

Bardzo ważnym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę, wybierając oświetlenie do pokoju dziecka, jest bezpieczeństwo. Zwróć uwagę na to, aby przewody znajdowały się w miejscu niewidocznym dla dziecka. Jeśli decydujesz się na lampy stojące, zadbaj o to, by stały stabilnie na podłożu, a także znajdowały się w bezpiecznej odległości od innych przedmiotów, co uniemożliwi ich przewrócenie.

Oświetlenie, które wybierzesz do pokoju dziecka, powinno być funkcjonalne, a przede wszystkim bezpieczne. Prawidłowo dobrane oświetlenie może stworzyć wyjątkowy klimat w każdym wnętrzu. W pokoju dziecka zadbaj o ciepłą barwę światła, która pomoże zrelaksować się po całym dniu, a także umożliwi zabawę. Ponadto nie zapomnij o punktowych źródłach światła, które doskonale sprawdzą się na biurku, czy przy łóżku, umożliwiając zabawę, czy naukę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here