Kredyt internetowy – fikcja czy rzeczywistość

Gdzie się nie ruszymy, na każdym kroku widać oferty zachęcające nas do sięgnięcia po kredyt czy pożyczkę. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że bardzo duża część z takich ofert oferowana jest całkowicie przez internet. Czy faktycznie doczekaliśmy czasów, w których bez większych przeszkód, możemy otrzymać duży zastrzyk gotówki, nie wychodząc nawet z domu?

Wiadomo, że małą kwotę pożyczki czy popularne chwilówki uzyskamy bez najmniejszego problemu całkowicie online. Zresztą bardzo dużo firm udzielających tego rodzaju pożyczek, nie posiada nawet stacjonarnych placówek, które moglibyśmy odwiedzić w celu dopełnienia formalności.

A jak to wygląda w przypadku dużych kredytów bankowych, czy one również udzielane są przez internet? Nie raz sam spotkałem się z sytuacją, gdzie reklama banku kusiła mnie do wzięcia kredytu w wysokości 20 czy nawet 50 tysięcy złotych przez internet. Czy każda osoba, która posiada odpowiednio dobrą zdolność kredytową, ma szansę uzyskania takiego kredytu online? Ciężko to jednoznacznie ocenić, jednak z doświadczenia możemy powiedzieć, że o taki duży kredyty, tym bardziej w banku wcale nie jest łatwo.

Największe szanse na większy kredyt gotówkowy przez internet, będą miały osoby, które wcześniej brały już jakieś kredyty. Takie osoby, które posiadają już jaką historię kredytową, brały kredyty i spłacały raty miesięczne bez najmniejszych opóźnień. Dane takich osób znajdują się w BIK (czyli Biuro Informacji Kredytowej), a więc każdy bank ma wgląd w informacje na nasz temat, dotyczące spłaty wcześniejszych zobowiązań kredytowych. Znajduje się tam nawet ocena punktowa, która jest przypisana konkretnej osobie. Jeżeli jest ona wysoka, to mamy duże szanse na uzyskanie kredytu drogą internetową.

Oczywiście dobra historia kredytowa to nie wszystko, ponieważ do uzyskania kredytu przez internet, będzie nam potrzebna również odpowiednia zdolność kredytowa. W dużym skrócie chodzi tu oczywiście o odpowiednio wysokie wpływy miesięczne. Starając się o uzyskanie większej kwoty kredytu, musimy posiadać odpowiednio wysokie wynagrodzenie miesięczne. Bank oceni naszą zdolność kredytową na podstawie przesłanego zaświadczenia o uzyskiwanych dochodach. Raczej nie będzie konieczne przesyłanie papierowego zaświadczenia, takiego, które musi przejść przez ręce i podpis naszego pracodawcy. Aktualnie bardzo dużo banków wymaga jedynie przesłania wyciągu z konta bankowego. Taki dokument w postaci elektronicznego pliku .pdf możemy pobrać sobie sami, po wcześniejszym zalogowaniu się na naszym rachunku bankowym.

Które banki umożliwiają uzyskanie kredytu całkowicie przez internet? Na początku trzeba rozgraniczyć samo pojęcie „kredytu przez internet”. Dla jednego banku kredyt przez internet może oznaczać udzielenie kredytu całkowicie bez wychodzenia z domu, a inny zapewni nam załatwienie formalności w ten sposób, tylko w ograniczonym stopniu. Z ofertami wybranych banków, udzielających kredyty online możecie zapoznać się na jednym z popularnych blogów: https://www.banki24.com.pl/kredyt-przez-internet-w-jakich-bankach/

Co będzie nam potrzebne do uzyskania internetowego kredytu? Niezbędne jest oczywiście posiadanie ukończonych 18 lat, ponadto przyda nam się również na pewno dowód osobisty. Tutaj należy dodać, że raczej mało który bank nie zechce od nas skanu takiego dokumentu, który możemy wykonać za pomocą skanera. Jeśli go nie posiadamy, to możemy, zamiast niego użyć aparatu cyfrowego czy smartfona, o ile robi on wyraźne zdjęcia. Warto w tym miejscu dodać, że nie wszystkie banki umożliwiają uzyskanie kredytu już od momentu ukończenia 18 lat. Niektóre banki zawieszają poprzeczkę nieco wyżej, a ponadto wymagają dodatkowo posiadania historii kredytowej we wspomnianej już wcześniej bazie BIK. Nieco bardziej ustępliwe pod tym kątem są firmy pożyczkowe udzielające pożyczek online.

Bez dodatkowych zaświadczeń? Jak wspomnieliśmy wcześniej, banki udzielające kredytów internetowych, co prawda nie będą od nas wymagały standardowego zaświadczenia o dochodach, które kiedyś było niezbędne do uzyskania pożyczki lub kredytu. Zamiast tego bank może nas poprosić o przesłanie wyciągu z konta bankowego, na które co miesiąc wpływa nasze wynagrodzenie. Taki dokument bez najmniejszych problemów pobierzemy w pełni samodzielnie, wchodząc na stronę internetową naszego banku i logując się przez nasze konto bankowe.

Źródło: Banki24 blog finansowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here