Idealna stal na koła zębate

Poszukiwania stali należy zacząć od określenia zastosowań, gdyż czasami nawet drobne różnice w wytrzymałości lub wydłużaniu mogą mieć ogromny wpływ na cały proces produkcji. Przykładem może być stal na koła zębate, która powinna charakteryzować się kilkoma istotnymi parametrami.

  1. Specyfikacja stali na koła zębate
  2. Zastosowania stali 18H2N2
  3. Najważniejsze właściwości mechaniczne stali

Poniżej znajdziesz informacje, które ułatwią ci wybór stali do produkcji kół zębatych. W przypadku innych zastosowań skontaktuj się z doradcą technicznym, dzięki czemu dokonasz trafionego zakupu.

Specyfikacja stali na koła zębate

Solidna stal do nawęglania powinna charakteryzować się wysoką zawartością chromu oraz niklu. Dzięki temu takie rozwiązanie sprawdzi się przy obciążonych częściach maszyn nawet o największych przekrojach. Tego typu rozwiązania wymagają dużej wytrzymałości, a jednocześnie dobrej odporności na obciążenia, które są zmienne. Wielu producentów kół zębatych (również tych wielkogabarytowych) zdecydowało się na wybór stali 18H2N2 i są oni bardzo zadowoleni z tego rozwiązania. Jego dodatkową zaletą jest to, że po przeprowadzeniu procesu nawęglania stal osiąga twardość w zakresie od 59 do 65 HRC.

Zastosowania stali 18H2N2

Oprócz tego, że jest to idealna stal na koła zębate, świetnie sprawdzi się także przy produkcji kół talerzowych. Stosuje się ją również do czopów i wałów oraz wielu innych zastosowań charakterystycznych dla przemysłu maszynowego. Stal do nawęglania z gatunku 1.5920 dostępna jest w postaci prętów gorącowalcowanych i płaskowników, jak również prętów kutych, pierścieni oraz odkuwek. Niezależnie więc od tego, do czego potrzebna jest ci stal 18CrNi8, dostawca tego asortymentu z pewnością będzie mógł zaproponować ci odpowiednie rozwiązanie.

Najważniejsze właściwości mechaniczne stali

Stal do nawęglania w stanie wyżarzonym posiada twardość na poziomie <235 HB. Granica plastyczności wynosi RE:>830 MPa, natomiast jedną z większych zalet, którymi odznacza się stal na koła zębate 18H2N2 jest jej wytrzymałość na rozciąganie (Rm: 1230-1470 MPa). Opisując właściwości mechaniczne warto również wspomnieć o wydłużeniu stali oraz jej przewężeniu, które wynoszą odpowiednio A: >7% i Z: >30%. Za terminowe dostawy wszystkich zamówionych rodzajów stali odpowiada firma z wieloletnim doświadczeniem. Dzięki temu klienci nie muszą się martwić przestojami w produkcji ani też przejmować wysokimi cenami. Najlepiej więc już teraz zamów wycenę na stal odpowiadającą twoim potrzebom i samodzielnie sprawdź atrakcyjne warunki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here