Konkurencyjna firma bazuje na systemie ERP

Rywalizacja firm na biznesowych rynkach jest obecnie tak duża, że przedsiębiorcy cały czas muszą śledzić nowinki technologiczne pozwalające na wydajniejsze i prostsze zarządzanie firmami. Takie rozwiązania to nie tylko ułatwienie dla kadry kierowniczej i pracowników. To również szybsza praca, szybsza realizacja zamówień i szybsza obsługa klienta. A to w dzisiejszej czasach ma przecież ogromne znaczenie dla konkurencyjności firmy na rynku.

Dlatego obecnie każde przedsiębiorstwo, które chce się liczyć w swojej branży powinno zastanowić się nad wdrożeniem systemu ERP (enterprise resource planning – planowanie zasobów przedsiębiorstwa). Systemy te koordynują wszystkie procesy zachodzące w firmie. Kiedyś takie rozwiązania były raczej spotykanie tylko międzynarodowych korporacjach i dużych firm, natomiast teraz funkcjonują one coraz częściej również w mniejszych przedsiębiorstwach. Między innymi dlatego, że obecnie można bez problemów dostosowywać je do wielkości firmy lub jej poszczególnych działów.

Jeden system w firmie

Systemy ERP integrują wszystkie działy i funkcji w firmie. Tworzą jedną bazę danych, w jednym systemie i jednym miejscu w sieci. Co ważne ten zbiór danych tworzony jest w czasie rzeczywistym i wszyscy mają dostęp do tych samych informacji. Oczywiście ich ilość zgodna jest z zajmowanym stanowiskiem. Ale na pewno każdy znajdzie tam szybko wszystkie dane potrzebne mu do pracy na swoim poziomie. Od stanów magazynowych po historię kredytową klienta.

Wśród wielu korzyści, na które zwracają uwagę korzystający już z takich systemów jest między innymi poprawa procesów produkcyjnych, znacznie szybszy czas podejmowania decyzji i oczywiście wskazywana  już wcześniej szybsza reakcja na potrzeby klienta, a także poprawa dystrybucji i sprzedaży. Oczywiście wszystkie systemy ERP są też odpowiednio zabezpieczone przed kradzieżami danych.

Szybkie korzyści

Warto więc zastanowić się nad wdrożeniem systemów ERP w swoich firmach, ponieważ się one nieodzowne w dzisiejszych czasach, gdy informacja i technologia tak ściśle łączą się z pracą człowieka i przede wszystkim ją wspomagają. Tym bardziej, że według badań Panorama Consulting Solutions już po roku funkcjonowania systemów ERP w firmach, uzyskują one 60 procent planowanych korzyści związanych z wprowadzeniem takich rozwiązań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here