Jak wybrać ekspres ciśnieniowy do dużej firmy?

0
3554

Wielu pracowników biura nie wyobraża sobie dnia pracy bez 2–3 filiżanek kawy. O ile w małych lub średnich przedsiębiorstwach z takim zapotrzebowaniem poradzi sobie standardowy ekspres do kawy, o tyle w dużych firmach niezbędne będzie urządzenie do zadań specjalnych. Profesjonalny ciśnieniowy ekspres do kawy to jednak nie lada wydatek. Można go jednak uniknąć dzięki opcji dzierżawy lub wynajmu urządzenia.

W dużych firmach konsumpcja kawy zwykle przekracza liczbę 100 filiżanek dziennie. W takiej sytuacji korzystanie z ekspresów kapsułkowych jest nieopłacalne – koszt kawy kapsułkowej znacznie przewyższa cenę kawy ziarnistej, co przy zwiększonym zużyciu może przynieść firmie wyraźne straty. Z kolei obsługa ekspresu ręcznego jest zbyt skomplikowana i czasochłonna – pracownik powinien poświęcić swoją kawową przerwę na odpoczynek, nie na obsługę urządzenia. Właśnie dlatego warto zainteresować się zakupem, dzierżawą lub wynajmem profesjonalnych urządzeń, jakimi są automatyczne ciśnieniowe ekspresy do kawy.

Ciśnieniowy ekspres do kawy – czym się charakteryzuje?

Każdy pracownik w firmie doceni niezawodny i łatwy w obsłudze ekspres do kawy, który będzie przygotowywał napoje w możliwie krótkim czasie, dlatego ciśnieniowy ekspres do kawy wydaje się dobrym rozwiązaniem do biura. To zaawansowane urządzenie wykonuje większość czynności związanych z parzeniem kawy samodzielnie – łącznie ze spienianiem mleka, mieleniem ziaren i odmierzaniem odpowiednich proporcji składników. Do zalet ekspresów ciśnieniowych, które czynią z nich najlepsze ekspresy do firmy, należą m.in.:

  • wbudowany młynek – urządzenie pobiera określoną porcję ziaren kawy i mieli ją tuż przed przyrządzeniem napoju. Dzięki temu kawa ma zawsze intensywny aromat, który docenią pracownicy i klienci firmy;
  • intuicyjna i prosta obsługa – większość nowoczesnych ekspresów ciśnieniowych jest wyposażona w czytelny wyświetlacz. Za pomocą jednego przycisku można profesjonalnie przyrządzić wyborny napój, np. latte macchiato.

Ekspres ciśnieniowy do dużego biura, w którym pracuje więcej niż 250 osób, powinien cechować się więc wytrzymałością i efektywnością. Dobrze, aby urządzenie było wyposażone również w pewne udogodnienia usprawniające obsługę i wpływające pozytywnie na jakość napoju. Na jakie dodatkowe funkcje ekspresu warto zwrócić uwagę przed zakupem?

Ciśnieniowy espres do kawy w pracy – dodatkowe funkcje

Aby jak najbardziej ułatwić i uprzyjemnić swoim pracownikom przerwę kawową, warto zdecydować się na sprzęt posiadający przydatne funkcje, takie jak:

  • możliwość przygotowania dwóch kaw jednocześnie – gdy w Twojej firmie codziennie rano tworzy się kolejka do ekspresu, warto pomyśleć o tym praktycznym rozwiązaniu. To duża oszczędność czasu, a także pieniędzy – pracownicy szybciej dostaną upragnioną kawę i z nową dawką energii mogą wrócić do swoich obowiązków;
  • duże zbiorniki na kawę, wodę i fusy – nie ma nic bardziej irytującego niż nieustanne uzupełnianie zbiorników w małym ekspresie. Dlatego do dużej firmy wybierz urządzenie ze sporym pojemnikiem na wodę (min. 1,7 l), ziarna (od 2 kg) i zużytą kawę (100 porcji). Sprawdź również, czy wybrany ekspres ciśnieniowy posiada dodatkowo opcję podłączenia do bieżącej wody – dzięki temu zbiornik z wodą już nigdy nie będzie pusty;
  • regulowany wylot napoju – opcja ustawienia wysokości wylotu umożliwi pracownikom picie kawy w ulubionym kubku bez względu na jego rozmiar;
  • cappuccinatore – dysza do spieniania mleka to niezastąpione rozwiązanie dla miłośników kaw mlecznych (z pewnością nie brakuje ich w dużym biurze). Automatyczny system pobiera odpowiednią ilość mleka z pojemnika, podgrzewa je i wlewa bezpośrednio do filiżanki. To wygodna alternatywa dla tradycyjnego spieniacza mechanicznego;
  • automatyczne mycie – przy intensywnej eksploatacji okresowe czyszczenie ekspresu ciśnieniowego jest niezbędne, aby sprzęt działał bezawaryjnie przez długi czas. W nowoczesnych ekspresach ciśnieniowych po określonej liczbie cyklów na wyświetlaczu pojawia się informacja o tym, że należy przeprowadzić płukanie i odkamienianie. Zazwyczaj wystarczy nacisnąć jeden przycisk, a ekspres sam uruchomi odpowiednie procesy.

Regularne automatyczne czyszczenie jest niezbędną czynnością, ale urządzenie wymaga też okresowej konserwacji. Warto raz na jakiś czas powierzyć sprzęt profesjonalistom, którzy sprawdzą jego stan i przeprowadzą prace konserwatorskie. Usługi serwisowe otrzymasz w pakiecie z ekspresem ciśnieniowym od firmy Eden.

Dzierżawa, wynajem czy zakup ekspresu do kawy – co się bardziej opłaca?

Jeżeli decydujesz się na zakup ekspresu do kawy, powinieneś liczyć się z tym, że do kosztów urządzenia należy doliczyć opłaty za naprawę urządzenia i wymianę części po upływie gwarancji. Ponadto wszelkiego rodzaju prace serwisowe będziesz organizować samodzielnie.

Dzierżawa lub wynajem ekspresu do firmy jest w związku z tym znacznie lepszym rozwiązaniem. Dzięki temu nie musisz ponosić jednorazowo dużego wydatku na profesjonalny sprzęt – płacisz jedynie za dostawę kawy do biura. Firma Eden Springs oferuje klientom ekspresy ciśnieniowe na kawę ziarnistą w formie wynajmu lub dzierżawy, a także wysokiej jakości kawę w ilości dostosowanej do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa.

Dla dużych firm najbardziej opłacalna będzie dzierżawa w formie prostej, wygodnej umowy, która gwarantuje większe oszczędności przy korzystaniu z paru ekspresów. Ponadto firma Eden bierze na siebie obowiązek serwisowania sprzętu i zapewnia klientom kontakt z Doradcą ds. Klientów, a w razie awarii oferuje ekspres zastępczy. Po zakończeniu długoterminowego wynajmu dostawca odbiera ekspres, a klient może zamówić kolejny, nowszy model.

Jeśli interesuje cię dzierżawa ekspresu ciśnieniowego, zajrzyj na stronę www.eden.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here