W Polsce działa wiele instytucji, które umożliwiają inwestycję w Złoto. Jedną z najbardziej doświadczonych i cieszących się największą renomą jest https://www.opokatfi.pl. To firma, która rozsądnie lokując oszczędności klientów w złoto inwestycyjne potrafi nie tylko zmaksymalizować ich zyski, ale również zabezpieczyć ich przed skutkami rynkowych kryzysów i sprawić, że nawet podczas globalnego kryzysu finansowego, który nastąpił na przełomie pierwszego i drugiego dziesięciolecia dwudziestego pierwszego wieku, wartość jednostek Opoka TFI systematycznie rosła.

Dlaczego inwestowanie w złoto stanowi doskonałą alternatywę dla akcji i innych instrumentów finansowych? Przede wszystkim dlatego, że złoto, w odróżnieniu od nich jest praktycznie kompletnie odporne na spekulacje. O tym, jak kształtują się ceny papierów wartościowych na świecie, decydują w dużej mierze akcje największych graczy, dysponujących niewyobrażalnymi dla przeciętnego polskiego inwestora środkami. Jedną ze strategii powszechnie stosowanych na giełdach jest krótka sprzedaż za pomocą której można zarobić zarówno na wzrostach cen akcji jak i na spadkach. W przypadku dużych graczy możliwe jest np. jednorazowe, gwałtowne zwiększenie podaży akcji danej spółki, w wyniku czego cena akcji spada – tzw. shortseller grający na spadek zarabia wówczas ogromne sumy kosztem prawdziwych inwestorów.

Aby zwiększyć podaż złota trzeba by było zwiększyć wydajność złóż, kopalni czy hut. Nie da się zrobić tego w sposób sztuczny. W sytuacjach kryzysowych inwestorzy zazwyczaj odwracają się od papierów wartościowych lokując oszczędności właśnie w złocie. Jego podaż nie zmienia się, natomiast popyt na nie poważnie rośnie, w efekcie rośnie również jego cena. Właśnie z taką sytuacją mięliśmy do czynienia w czasach kryzysu.

Gdy spojrzymy z szerszej perspektywy na to, jak kształtowała się cena złota, jasne stanie się, że to jedna z najpewniejszych możliwych inwestycji. Doświadczeni i kompetentni brokerzy, tacy jak ci, których zatrudnia Opoka TFI, często wykorzystują ten cenny kruszec aby zabezpieczyć portfele inwestycyjne klientów. Złoto z roli zabezpieczenia wywiązuje się fantastycznie, co więcej pomijając kilka jednostkowych przypadków, takich jak spadek ceny o 1/4 w roku 2013, cały czas zyskuje na wartości również w czasach prosperity. Żyjemy w niepewnych czasach, wielu ekonomistów prognozuje nadejście kolejnego kryzysu finansowego, dlatego jeśli chcemy się zabezpieczyć – warto za oszczędności kupić złoto za pośrednictwem Opoka TFI, instytucji w stu procentach godnej zaufania. Więcej informacji o tym czym są inwestycje w złoto można znaleźć na https://www.opokatfi.pl/aktualnosc/zloto-inwestycyjne-czym-jest-gdzie-je-kupic-i-jak-w-nie-inwestowac.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here