System andon - wspomaganie procesów produkcji

Organizacja pracy na stanowiskach produkcyjnych, szczególnie w dużych przedsiębiorstwach jest dużym wyzwaniem logistycznym. Optymalna koordynacja, maksymalna wydajność oraz szybkie reagowanie w problematycznych sytuacjach wymaga zastosowania nowoczesnych rozwiązań, a jednym z nich jest system andon.

Co kryje się pod pojęciem system andon?

Tego rodzaju innowacyjne rozwiązanie coraz chętniej wdrażane przez właścicieli dużych przedsiębiorstw produkcyjnych polega na stosowaniu sygnalizacji świetlnej, która ma na celu szybkie i skuteczne powiadomienie pracowników o zaistniałych problemach w pracy.

Zainstalowane w newralgicznych miejscach linii produkcyjnych czujniki zaopatrzone w światła ledowe są lepiej widoczne i szybciej odbierane niż inne tego typu urządzenia powiadamiające z uwagi na wysoki poziom hałasu, jaki w halach produkcyjnych jest naturalny.

System andon służy do powiadamiania, przywoływania, a także kontroli na stanowiskach pracowniczych. Dzięki niemu w momentach wystąpienia jakichkolwiek przestojów kadra kierownicza oraz pracownicy serwisowi mogą zareagować bardzo szybko.

Jakie funkcje pełni świetlny system powiadamiania?

Oprócz zawiadamiania o awariach i przestojach w procesach produkcyjnych system ma także inne istotne funkcje, które wiążą się z podniesieniem wydajności oraz prowadzeniem statystyk pracy na stanowiskach.

Dzięki zastosowaniu tego rodzaju rozwiązania kadra kierownicza posiada wiarygodne narzędzie do podnoszenia wydajności pracy każdego zatrudnionego pracownika, kontroli jego efektywności oraz zdyscyplinowania służb serwisowych.

Dodatkową zaletą systemu jest możliwość gromadzenia danych oraz analizowania wszelkich procesów produkcyjnych pod kątem ulepszania działalności przedsiębiorstwa oraz zwiększania rentowności.

Dlaczego system powiadamiania świetlnego jest coraz chętniej wykorzystywany w firmach produkcyjnych?

Obecnie specyfika rynku pracy, gdzie coraz trudniej o wykwalifikowanego pracownika sprawia, że firmy są zmuszone optymalnie wykorzystywać posiadaną kadrę. Dlatego skuteczna kontrola i możliwość szybkiej reakcji jest tak ważna.

System powiadamiania świetlnego daje o wiele więcej korzyści przedsiębiorstwom, którym zależy na sprawnym i efektywnym działaniu.

Monitorowanie procesów produkcji pozwala na zmniejszenie czasu przestojów, co w prosty sposób przekłada się na zwiększenie zyskowności, a produkty finalne mogą być lepszej jakości.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Signalo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here