Aplikacja CRM

Większość przedsiębiorców na pewnym etapie swojej działalności zaczyna zdawać sobie sprawę, że budowanie i utrzymywanie relacji z klientami zajmuje im dużo czasu. Często wykorzystują do tego szereg narzędzi, które nie zawsze są ze sobą spójne – mnóstwo osób, zwłaszcza w małych firmach łączy komunikację mailową z notesem, w którym odręcznie zapisują ważne informacje. W wielu sytuacjach wdrożenie aplikacji CRM pozwala oszczędzić wiele cennego czasu.

Czym właściwie jest aplikacja CRM?

CRM to skrót od angielskich słów customer relationship management, czyli zarządzania relacji z klientami. Mimo, że oznacza szeroką gamę praktyk budowania i podtrzymywania tych relacji, to najwięcej przedsiębiorców kojarzy CRM przede wszystkim z oprogramowaniem, w którym mogą w wygodny i bezpieczny sposób przechowywać informacje o swoich klientach, takie jak priorytety biznesowe, historię współpracy czy planowane działania. Aplikacje CRM często są tworzone w technologii webowej, to znaczy – klient korzysta z nich z poziomu przeglądarki internetowej. Dzięki temu nie musi tracić czasu na aktualizacje i oszczędza nieco miejsca na dysku. Wadą takiego rozwiązania może być jednak utrudniona praca w podróży – nawet, jeżeli np. w pociągu jest dostęp do internetu, to nie zawsze umożliwia on swobodną pracę.

Jakie możliwości powinna oferować aplikacja CRM?

Narzędzia wykorzystywane w pracy powinny być dopasowane do potrzeb użytkownika. Do najważniejszych funkcji aplikacji CRM należy łatwość obsługi, możliwość łączenia projektów z wykonawcami i planowanie zadań. Zarówno brak ważnych funkcji, jak i nadmiar opcji utrudniający płynną nawigację są niepożądanymi cechami aplikacji CRM. Z tego powodu programiści tworzą aplikacje dostosowane do potrzeb konkretnych branż. Są też firmy takie, jak https://ultrano.pl/, które oferują indywidualnie zaprojektowane aplikacje CRM. Jeżeli planujemy korzystać z aplikacji przez wiele lat, to może się okazać, że takie rozwiązanie będzie bardziej opłacalne, niż oparte na subskrypcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here