Jednym z zagrożeń charakterystycznych dla dzisiejszych czasów są kradzieże danych osobowych i innych poufnych informacji. Skradzionych danych używa się między innymi do wyłudzania pieniędzy, oczerniania właściciela danych, lub zasypywania go reklamami. Zastosowań jest oczywiście znacznie więcej a kreatywność złodziei zdaje się nie mieć granic – z każdym rokiem pojawiają się kolejne, a odpowiednie służby nie zawsze nadążają z wypracowywaniem skutecznych metod powstrzymywania takiej działalności. Jedyną szansą na zabezpieczenie naszych danych jest więc uniemożliwienie ich kradzieży, dlatego w każdym miejscu, w którym pracuje się z danymi osobowymi, powinna znajdować się niszczarka. Specyfika działalności każdego z takich biur jest jednak nieco inna i w każdym potrzebna będzie inna niszczarka, dlatego właśnie oferta firmy Segato jest tak szeroka.

Czym właściwie poszczególne niszczarki różnią się od siebie? Przede wszystkim rozmiarem i kształtem ścinków – za pomocą niszczarek paskowych możemy co prawda pozbyć się zwykłych dokumentów, jednak do tych, które zawierają dane osobowe, lepiej będzie użyć niszczarki o poziomie bezpieczeństwa P-3 lub P-4, w przypadku których ilość ścinków z jednej kartki A4 będzie oscylowała w okolicy 300 – 400. Całkowite bezpieczeństwo (poziom P-5) zagwarantują jednak dopiero mikrościnki – czyli prawie 4000 skrawków papieru z pojedynczej strony A4. W niektórych biurach papier nie jest jedynym nośnikiem danych. W ich przypadku warto zaopatrzyć się w niszczarkę, która radzi sobie również z płytami CD i kartami kredytowymi.

Kolejnym ważnym aspektem, jaki należy wziąć pod uwagę przed wyborem niszczarki, jest wielkość kosza. Ta kwestia jest często niedoceniana, ale praktyka pokazuje, że w żadnym wypadku nie należy jej lekceważyć. Jeśli specyfika działalności naszej firmy lub instytucji wymaga częstego niszczenia dokumentów, to urządzenie z dużym koszem okaże się niezbędne.

Na stronie https://segato.pl/niszczarki znajduje się bogaty wybór niszczarek dostosowanych do potrzeb różnych biur. Dostępne są zarówno urządzenia gwarantujące najwyższy poziom bezpieczeństwa, jak i tanie niszczarki paskowe. Segato oferuje wyłącznie niszczarki najlepszych światowych marek, takich jak Fellowers, Kobra czy Wallner. Wiele z nich to urządzenia bardzo zaawansowane technologicznie, które oprócz doskonałej wydajności cechuje również cicha praca. Większość niszczarek proponowanych przez Segato jest wyposażona w zabezpieczenia przed przegrzaniem i pozwala na niszczenie kilku dokumentów jednocześnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here