Laik mógłby sądzić, że wszystko da się magazynować i eksponować na prostych regałach, złożonych po prostu z półek na stelażu, byle tylko były one w stanie pomieścić i udźwignąć wszystko, co potrzeba. Pozory jednak mylą: wiele przedmiotów wymaga regałów specjalistycznych, skonstruowanych specjalnie z myślą o składowaniu produktów określonej kategorii. Podajmy kilka przykładów.

Regały z półkami wannowymi

Niektóre produkty mają to do siebie, że pojedyncze egzemplarze po prostu przeciekają. W wypadku substancji chemicznych, farb, lakierów, olejów, smarów czy niektórych płynów skutki takiego wycieku mogą być opłakane. Stacje benzynowe, warsztaty samochodowe, magazyny chemiczne, a także markety budowlane stosują więc regały z półkami wannowymi: nawet jeśli coś wycieknie z puszki, butelki lub kanistra, zatrzyma się na ściankach półki, wykonanej z powierzchni ocynkowanej, a więc odpornej na chemikalia. Nic  nie pocieknie na podłogę, a tym bardziej na ubranie klienta.

Regały ze skośnymi półkami

Niektóre towary prezentują się znacznie lepiej, gdy umieścić je w pojemnikach ustawionych nie poziomo, lecz pod pewnym kątem. Tak jest np. z warzywami czy drobnym pieczywem. Ze skośnych półek korzystają też chętnie rozmaite warsztaty: łatwiej jest sięgać po drobne elementy typu śruby, nakrętki, gwoździe lub małe półfabrykaty, jeśli pojemniki z nimi stoją na pochylonych półkach. Regały takie oraz wiele innych można zamawiać pod adresem http://regalit.pl.

Regały z przegrodami i wysokim brzegiem

Niektóre regały muszą mieścić materiały sypkie albo towar bardzo drobny, jak np. gwoździe, nakrętki i śruby sprzedawane na wagę. Nie zawsze opłaca się przechowywanie takich towarów w pojemnikach – lepiej sprawdzi się regał, którego półki same są pojemnikami. Można tam eksponować i przechowywać dowolną drobnicę, nic się nie wysypuje, łatwo stamtąd czerpać i równie łatwo uzupełniać asortyment.

Butelki też mają wymagania

Istnieją specjalne regały do przechowywania i eksponowania butelek. Nikt nie powiedział, że butelka musi stać: może też leżeć bezpiecznie, przez co ryzyko jej upadku i stłuczenia jest zminimalizowane. Do nabycia są również regały na butelki w pojemnikach.

Kable trzeba nawijać

Nie do pomyślenia byłoby przechowywanie lub sprzedawanie splątanych kabli. Do tego celu służą specjalne regały z elementami umożliwiającymi nawijanie kabli. Dzięki temu wszystko widać wyraźnie, nic się nie plącze, a sprzedawca może bez trudu odwinąć żądaną długość kabla wybranego przez klienta. Tym sposobem można wygodnie przechowywać i eksponować kable dostarczane przez producenta bez szpul.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here