Odejście koleżanki z pracy jest okazją do sprawienia jej pożegnalnego prezentu. W ten sposób będzie wiedziała, że była nie tylko dobrym współpracownikiem, ale pozostałe osoby dobrze czuły się w jej towarzystwie. O doborze upominku zawsze decyduje to, jak byli z nią zżyci pozostali pracownicy.

Okazją do wręczenia prezentu jest ostatni dzień w pracy, a jeszcze lepszą wspólny wypad do pubu, zorganizowany właśnie z tej okazji. W portalach z pomysłowymi prezentami prezenty dla niej to jedna z bogatszych kategorii, jeśli chodzi o wybór upominku, stąd nie powinno być problemu z doborem pamiątkowego gadżetu.

Prezenty dla niej – czym kierować się przy wyborze?

Należy pamiętać, że kwiaty, bombonierka czy dobre wino są oczywiście miłe, ale szybko się o nich zapomina. Należy poświęcić chwilę czasu i wybrać taki prezent, który będzie koleżance z pracy przypominał o zespole, z którym pracowała. Na platformie prezentmarzen.com dostępnych jest wiele pomysłów, które można dopasować zarówno pod względem posiadanych funduszy jak i tego, jaki charakter miała relacja współpracowników. Dodatkowo odejście czy zmiana pracy jest momentem, w którym można sobie pozwolić na bardziej nieformalne upominki, mając na uwadze, że żegnamy się z tą osobą.

Prezent dla koleżanki z pracy na pożegnanie – co wybrać?

Jeśli pracownicy spędzają ze sobą dużo czasu, a ich relacje z biegiem czasu wykraczają poza biuro, dobrym pomysłem może być fotoksiążka ze wspólnych zdjęć, np. z wyjazdów integracyjnych, ale też codziennego życia w biurze. Miło, jeśli znajdą się w niej osobiste wpisy, życzenia lub kilka specjalnie z tej okazji zrobionych fotografii. Wspólne oglądanie jest nie tylko okazją do podsumowania pracy, ale też świetną rozrywką na wieczorny wypad do pubu. Przy takiej okazji zawsze sprawdzają się prezenty zabawne, które wywołają, nawet po kilku dniach czy miesiącach, uśmiech na twarzy obdarowanej osoby. Pamiątkowe kubki opatrzone wybranymi „złotymi myślami” czy koszulki okazują się zwykle strzałem w dziesiątkę. Podobnie jak unikalne akcesoria na biurko, jeśli koleżanka przechodzi do nowej firmy.

Jeśli relacje między pracownikami były zdecydowanie bardziej formalne, wówczas jako prezent sprawdzi się zawsze uniwersalna i kochana przez kobiety – biżuteria. Nie powinno się jednak wybierać zbyt drogich rzeczy, aby nie powodować niepotrzebnego dyskomfortu. Zawsze sprawdzi się ładna bransoleta lub kolczyki czy klipsy w ozdobnym opakowaniu.

W sytuacji, kiedy relacje zawodowe sprzyjają zawiązywaniu się przyjaźni na gruncie prywatnym, można wykorzystać wiedzę na temat zainteresowań danej osoby. Możemy wówczas wybrać np. bon na zakupy w ulubionym sklepie, karnet na jazdę konną, wizytę na strzelnicy czy inną rozrywkę, o której wiemy, że przyjęta zostanie z entuzjazmem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here