W budownictwie królowały kiedyś cegły i drewno. Czasy się jednak zmieniają, a wraz z nimi wykorzystywane materiały i technologie. Obecnie buduje się raczej ze stali, szkła i aluminium, a te materiały dają architektom wielkie pole do artystycznej kreacji i gospodarowania ograniczoną, miejską przestrzenią. Wysokiej jakości stolarka aluminiowa we Wrocławiu pozwala na zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań i tworzenie zabudowy, która na stałe wrośnie w tkankę miejską i zapewni atrakcyjność oraz wygodę dla użytkowania.

Do czego można wykorzystać stolarkę aluminiową z Wrocławia?

Stalowa i aluminiowa stolarka wykonywana we Wrocławiu charakteryzuje się wysoką jakością i dużymi możliwościami dostosowania do indywidualnych wymagań klienta czy też specyficznych celów i miejsc. Może być użyta w przypadku wnętrz, jak i elewacji budynków. Ma też liczne inne zastosowania – a wśród nich nie tylko takie, z którymi zazwyczaj najszybciej kojarzymy Wrocławską stolarkę aluminiową – czyli np. z okiennicami. Aluminium jest idealne wszędzie tam, gdzie planujemy duże, przeszklone przestrzenie. Jako materiał jest niezwykle odporny na oddziaływanie przeciążeń, sztywny, a zarazem prezentujący się elegancko. Jest zatem chętnie używany na elewacjach biurowców i budynków użyteczności publicznej. Mniej popularny jest w przypadku domów mieszkalnych. Dzieje się tak z powodu jego właściwości cieplnych, aluminium sprawdza się w tej kwestii nieco gorzej niż PCV. Jednakże, jeśli zależy nam na przeszkleniach i na wyglądzie stolarki aluminiowej z Wrocławia, możemy szukać nakładek aluminiowych na okna PCV. Zagwarantuje to połączenie wszystkich zalet obu rodzajów materiałów i minimalizację wpływu ich wad. Uzyskamy dzięki temu okna tak energooszczędne, jak te z PCV lub drewna, a zarazem o doskonałej estetyce i nowoczesności aluminium.

Niezwykłe właściwości stolarki aluminiowej z Wrocławia

Stolarkę aluminiową z Wrocławia można wykorzystywać bardzo szeroko w budownictwie. Wszystko to z powodu wyjątkowych właściwości aluminium. Materiał ten jest coraz popularniejszy i wypiera między innymi stal (sprawdź http://www.grodex.pl/). Nic dziwnego, ma kilka niezaprzeczalnych zalet. Oto najważniejsze spośród nich:

  1. Stolarka aluminiowa jest niezwykle lekka, co pozwala odciążyć konstrukcję budynku.

  2. Aluminium należy do szczególnie wytrzymałych i odpornych materiałów.

  3. Jest to materiał nadający się do recyklingu jak mało który. Elementy wykonane z niego są ekologiczne.

  4. Stolarka aluminiowa jest także niezwykle plastyczna. Aluminium można dowolnie kształtować, można w nim wiercić, frezować itp.

Aluminiowa stolarka ma wiele zalet. Warto wybrać rozwiązania wykonane właśnie z takich materiałów – czy to zewnętrzne, czy to wewnętrzne. Stosuje się je coraz częściej, przez co zaczynają wypierać konkurencyjne produkty i zyskują na popularności. Możliwości wykorzystania tego materiału są naprawdę ogromne: można z niego wykonać okna wewnętrzne i zewnętrzne, drzwi, w tym tzw. całoszklane, a nawet ścianki działowe. Dzięki nim można sprawnie zaaranżować przestrzeń, a dzięki wysokiej odporności ogniowej, aluminium jest bezpieczne i można je wykorzystywać także w blokadach przeciwpożarowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here