Dlaczego warto w swoim sklepie mieć regulamin?

Regulaminu sklepu internetowego, to zarówno dla jego właściciela, jak i klienta miejsce do którego może się „udać” w celu odpowiedzi na pytania związane ze sprzedażą produktów oraz prowadzeniem samego sklepu. W nim to przedsiębiorca reguluje wszystkie przepisy prawne w zakresie obowiązków stron dotyczących umowy sprzedaży. W regulaminie sklepu internetowego mogą być również zawarte informacje, które ułatwią klientom w rozumieniu procesu zakupowego w sklepie lub inne, które mogą okazać się dla nich pomocne.

Regulamin pozwala również zabezpieczać interesy właściciela – np. przed pozwami o klauzule niedozwolone. Jest również dobrym sygnałem dla kupującego, dla którego cały proces zakupu jest jasno w nim jasno opisany.

Co powinien zawierać regulamin?

Właściciel sklepu internetowego wobec swoich klientów ma do spełnienia obowiązki informacyjne. O ich szczegółach można dowiedzieć się z przepisów prawa. Istnieje kilka ustaw, których treść bezpośrednio dotyka właścicieli sklepów internetowych i warto się z nimi zapoznać. Mowa tutaj o ustawach:
[list]
* ustawa o prawach konsumenta (z dn. 30.05.2014 r.),
* ustawa o ochronie danych osobowych (z dn. 29.08.1997 r.),
* ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną (z dn. 18.07.2002 r.),
* kodeks cywilny (z dn. 23.04.1964 r.).

Do czego potrzebny jest regulamin sklepu internetowego?

Regulamin sklepu internetowego jest ważnym punktem każdego e-commerce. Dzięki niemu właściciel zabezpieczony jest przed pozwami, takimi, jak: stosowanie klauzul niedozwolonych, postępowaniami UOKIK dotyczącymi zbiorowego naruszenia interesów klientów, i innych. Co więcej, regulamin wpływa pozytywnie na zredukowanie czasu przeznaczonego na obsługę klienta, dzięki niemu z pewnością zmniejszy się liczba pytań od klientów związanych ze szczegółami prawnymi dotyczącymi zakupów w sklepie. Regulamin sklepu internetowego może stanowić źródło informacji dla klientów również odnośnie przebiegu reklamacji produktów i ich możliwości zwrotów. W oczach klienta regulamin powoduje wzrost zaufania do sprzedawcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here