Rozwój naszego biznesu zależy od bardzo wielu czynników. Oczywiście najważniejsze dla nas powinno być to, co przynosi nam pieniądze, czyli nasza główna działalność. Niestety bardzo często odciągają nas od niej inne obowiązki, związane z prowadzeniem przedsiębiorstwa. Są konieczne dla jego rozwoju, jednak mogą być czasochłonne lub wymagać specjalistycznej wiedzy. Możemy zdecydować się na zatrudnienie profesjonalistów, jednak znacznie chętniej decydujemy się na współpracę z firmą outsourcingową. Takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele korzyści. Mogą się pojawić także pewne zagrożenia, jednak wybierając partnera z odpowiednią renomą oraz doświadczeniem jesteśmy w stanie łatwo je zminimalizować. Z jakich usług korzystamy najczęściej i dlaczego? Jakie wady i zalety ma outsourcing?

Usługi księgowe

Każda firma i mała i duża musi się rozliczać. Część przedsiębiorstw posiada odrębne działy księgowe, jednak coraz częściej odchodzi się o zatrudniania księgowych na etat i korzysta z usług zewnętrznych. Nic dziwnego – firmie jednoosobowej nie opłaca się tworzyć stanowiska pracy, jeżeli wystawia kilka faktur w miesiącu. Oczywiście outsourcing nie zwalnia nas z odpowiedzialności jaką ponosimy przed Urzędem Skarbowym czy ZUSem. Jednak zdecydowanie lepiej powierzyć swoje rozliczenia osobom z dużym doświadczeniem. Zawód księgowej wymaga bowiem nieustannego poszerzania wiedzy i doszkalania się, co może sporo kosztować przy zatrudnieniu pracownika etatowego.

Usługi porządkowe

Bardzo często decydujemy się na rozpoczęcie współpracy z firmą sprzątającą. Wynika to z naturalnej potrzeby zapewnienia higienicznych warunków pracy i budowania pozytywnego wizerunku firmy w oczach klientów i pracowników. Natomiast przy tym outsourcingu pojawia się ryzyko kradzieży informacji czy danych. Takie sytuacje mogą się zdarzyć, jednak ze względu na panującą na rynku usług porządkowych konkurencję, zleceniobiorcy będą bardzo troszczyli się o nasze zadowolenie i bezpieczeństwo.

Usługi IT

Obecnie komputer i Internet są istotnymi narzędziami do wykonywania prac związanych praktycznie z każdą branżą. Olbrzymia część społeczeństwa właśnie za pomocą stron internetowych szuka informacji odnośnie towarów i usług. Nieodzowna staje się konieczność korzystania z oferty firm zajmujących się tworzeniem portali, sklepów czy aplikacji. Jako osoby bez szerokiej wiedzy odnośnie procesu potrzebnego do stworzenia danych rozwiązań, będziemy narażeni na próby zawyżenia kwoty na fakturze. W związku z tym bardzo ważne jest znalezienie zleceniobiorcy, który przedstawi nam jasne zasady i w odpowiedni sposób wyceni wiedzę i pracę swoich podwładnych.

Podsumowanie

Niezależnie od tego jakie zadania chcemy zlecić firmie zewnętrznej, rachunek końcowy zazwyczaj wychodzi na korzyść outsourcingu. Osiągnięcie efektów, które oferuje większość kompetentnych zleceniodawców, mogłoby wymagać od nas zatrudnienia kilku bądź kilkunastu specjalistów. W firmie zewnętrznej są dla nas dostępni na bardziej przystępnych warunkach. Zawsze jednak możemy sprawdzić średnie koszty usługi w kalkulatorach (jak na przykład kalkulatordlafirm.pl) dla przedsiębiorstw i samodzielnie się o tym przekonać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here