Buty z sieciówki czy sklepu obuwniczego – gdzie kupować

Zastanawiało Cię kiedyś, gdzie bardziej opłaca się kupić buty – w sieciówce czy sklepie obuwniczym? Buty w dużych sklepach sieciowych cieszą się znacznie większym zainteresowaniem, a powodów jest przynajmniej kilka.

Buty z sieciówek – jak z jakością?

W sklepach sieciowych jest ogromny wybór butów. Takie sieci oferują nie tylko obuwie dla kobiet, ale też dla mężczyzn i dla dzieci, ale jak jest z jakością sprzedawanych tam butów? Czy firmy, które produkują nawet kilkaset modeli butów rocznie, są w stanie zagwarantować klientom odpowiednią jakość swoich produktów? Okazuje się, że buty w dużych sklepach sieciowych mogą mieć różną jakość w zależności od linii. Jedni producenci oferują buty dostępne w jednakowym segmencie cenowym, z kolei w ofertach innych znajdziemy linie najtańszego obuwia, ale też linie butów biznesowych o wysokiej jakości.

Przed zakupem z pewnością warto się zorientować w standardach obuwia danej linii, by nie być zdziwionym, że konkretne buty nie mają takich cech, jakich oczekiwaliśmy. Najprostszym sposobem na ocenę jakości butów w konkretnym sklepie sieciowym jest porównanie cen. Jeśli jedne buty są dostępne za kilkadziesiąt złotych, natomiast inne za kilkaset, to jasne staje się, że te droższe buty będą się cechowały wyższą jakością. Decydując się przykładowo na buty w CCC dostępne online i w wielu galeriach handlowych postaw na modele premium, wtedy zwiększasz szanse, że po okresie gwarancji nadal buty będą w dobrej kondycji.  

Duży wybór zachęca klientów

Ogromną zaletą sklepów sieciowych z obuwiem jest przede wszystkim duży wybór, jakiego nie są w stanie zagwarantować małe butiki czy drobni producenci. Buty w dużych sklepach sieciowych są dostępne w przynajmniej kilkudziesięciu modelach na konkretny sezon, a niektóre firmy obuwnicze szczycą się tym, że są w stanie wprowadzić rocznie na rynek ponad 1000 modeli butów w konkretnej kolekcji, przy czym trzeba zauważyć, że kolekcji mamy zazwyczaj dwie: wiosenno-letnią i jesienno-zimową. Różnorodność sprzyja indywidualnym wyborom, a przecież każdy z nas ma nieco inny gust i inne potrzeby.  Jedna kobieta szuka przede wszystkim efektownych butów do pięknej sukienki, a inna będzie poszukiwała butów odpowiednich do każdego zestawu ubrań. Wybierając buty w internecie warto skorzystać z portalu 7BUTY.PL, gdzie zebrano oferty ze wszystkich najpopularniejszych sklepów w jednym miejscu, przez co szybciej i łatwiej porównasz modele obuwia damskiego jak i męskiego.

Obuwnicze sklepy sieciowe są bardzo atrakcyjne

Buty w dużych sklepach sieciowych są zaprezentowane w atrakcyjny sposób. Takie sklepy mają przede wszystkim bardzo dobrze wyeksponowany asortyment i to bez względu na to, czy w grę wchodzi sprzedaż stacjonarna, czy internetowa. W galeriach sklepy takie zajmują największe boxy, które dekoruje się w sposób odpowiadający identyfikacji wizualnej danej firmy. Klienci mogą tam wygodnie oglądać poszczególne modele i przymierzyć je w dobrych warunkach oświetleniowych. W internecie wyszukanie poszczególnych modeli jest jeszcze prostsze, gdyż sklepy te dbają o intuicyjne wyszukiwarki, często z funkcją podpowiadania wybranych modeli. Zwracają też uwagę na user experience, czyli użyteczność swoich stron internetowych oraz dostępność całego asortymentu. Z uwagi na duże struktury, ogromną sprzedaż, a tym samym spore dochody, obuwnicze sklepy sieciowe mogą stale poprawiać standardy obsługi, powiększać dostępne kolekcje i gwarantować lepszą dostępność wybranych butów.

Czy opłaca się kupić buty w sieciówce?

Klientów sklepów obuwniczych online można podzielić zasadniczo na dwa typy. Pierwszy typ to klienci, którzy szukają najlepszej jakości obuwia, a jednocześnie są skłonni zapłacić za nie zdecydowanie więcej i wybierają modele nietypowe, bardzo rzucające się w oczy i wyprodukowane z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii. Drugi typ to klienci, którzy są nastawieni przede wszystkim na możliwość korzystania z dużego wyboru i stosunkowo niskich cen, a buty w dużych sklepach sieciowych są przeznaczone głównie dla tego drugiego grona klientów. Ogromne zainteresowanie zakupami w sieciowych sklepach obuwniczych pokazuje nam wyraźnie, że oferta takich sklepów jest korzystna z punktu widzenia klientów. Niewątpliwie wpływ na to ma duży wybór, niskie ceny oraz bardzo duża dostępność poszczególnych produktów. W tych butach chodzi bardzo wielu ludzi, a więc zastosowanie ma tutaj jedna z reguł psychologicznych, mianowicie społeczny dowód słuszności. Ta zasada mówi, że jeśli konkretna oferta jest wybierana przez dużą grupę klientów, to oznacza, że musi być dobra i warto się nią zainteresować. Sklepy sieciowe budują więc swoją potęgę z dużą pomocą dotychczasowych klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here