Biletomat

Wszystkim zależy na tym, żeby móc sprawnie załatwiać sprawy urzędowe, czy wnosić wszelkiego rodzaju opłaty. Na co dzień nie raz znajdujemy się w sytuacji, gdy mamy mało czasu, sprawa, którą chcemy załatwić, powinna zając zaledwie parę minut, ale zmuszeni jesteśmy do tego, żeby odstać w kolejce przez wielokrotność tego czasu. Czy istnieje sposób, aby zapobiec tego typu sytuacjom i usprawnić działanie różnego rodzaju urzędów? Na szczęście tak i są nim nowoczesne urządzenia, które coraz częściej pojawiają się w przestrzeni publicznej.

Biletomatomaty i opłatomaty – co to takiego?

Biletomaty i opłatomaty to nowoczesne urządzenia, działające przez całą dobę, dzięki którym możemy bez przeszkód załatwić najpilniejsze sprawy, takie jak wniesienie opłaty parkingowej, zakup biletu komunikacji miejskiej, czy nawet wniesienie opłat urzędowych. Na zakup tego typu sprzętu decyduje się coraz więcej firm, urzędów, a także samorządów, które w ten sposób ułatwiają życie mieszkańcom miast oraz turystom i przyjezdnym.

W wielu środkach komunikacji miejskiej można spotkać biletomaty, które produkuje mera-systemy.pl. Ich działanie jest intuicyjne, dzięki czemu większość osób potrafi sobie bez problemu poradzić z zakupem biletu. Podobnie jest z pozostałymi urządzeniami tego typu.

Urządzenia samoobsługowe w przestrzeni publicznej

Wbrew pozorom, urządzenia samoobsługowe są bardzo często spotykanym rozwiązaniem, zwłaszcza w miejscach takich jak muzea, centra kulturowe, urzędy, banki, poczta, czy przychodnie lekarskie, szpitale, a nawet prywatne przedsiębiorstwa. Tego typu rozwiązania są szczególnie praktyczne w miejscach, w których często tworzą się długie kolejki. Dzięki opłatomatom oraz infokioskom można ograniczyć ilość urzędników i znacznie przyśpieszyć proces załatwiania wielu formalności. Jest to również alternatywa dla osób, które nie chcą lub nie mogą z jakiegoś powodu załatwiać niektórych spraw przez internet.

Bardzo ciekawym urządzeniem jest na przykład AutoPost, czyli samodzielny kiosk pocztowy. Dzięki niemu mamy możliwość wysłania listów rejestrowanych oraz małych paczek, co do tej pory wymagało osobistej wizyty w punkcie pocztowym, gdzie tworzyły się niejednokrotnie ogromne kolejki, zwłaszcza w godzinach popołudniowych, gdy ludzie wracający z pracy chcieli przy okazji załatwić najpilniejsze sprawy.

Nowe technologie w transporcie – biletomaty i nie tylko

Obecność biletomatów w środkach transportu publicznego oraz na przystankach już nikogo nie dziwi. Zdążyliśmy się przyzwyczaić do tego, że można wygodnie kupić bilet tuż przed przyjazdem autobusu, bez konieczności korzystania z usług tradycyjnego kiosku czy kolektury biletowej. Przyszedł jednak czas na jeszcze bardziej zaawansowane metody. Osoby korzystające na co dzień ze smartfonów mogą już od jakiegoś czasu korzystać z różnego typu aplikacji, za pośrednictwem których da się kupić bilet. Oczywiście rozwiązania takie nie są dostępne w każdym mieście, ale bardzo szybko się rozprzestrzeniają. Aktualnie testowane jest rozwiązanie pozwalające na opłatę za przejazd przy pomocy swojej karty płatniczej. Dzięki temu każdy, kto korzysta z płatności kartą, nie będzie musiał wyrabiać dodatkowych kart działających w komunikacji miejskiej, co więcej w niedługiej przyszłości być może będziemy płacić za bilet za pomocą np. smatwatcha.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here