Rozwód może być emocjonalnym procesem dla wszystkich zaangażowanych.

Małżonkowie muszą nie tylko przechodzić przez trudności wynikające z podziału majątku, ale także przeżywać smutek po rozstaniu. Gdy emocje wchodzą w grę nie ma sensu samodzielnie przechodzić przez sprawę rozwodową lepiej udać się do kancelarii adwokackiej i skorzystać z porady prawnej. Gdy małżeństwo ma niepełnoletnie dzieci, sprawa opieki nad nimi i płacenia alimentów może też stać się przedmiotem rozprawy sądowej.

   Niezależnie od tego, czy rozwód jest decyzją wzajemną, czy bolesną dla jednej osoby, kroki, które należy podjąć, mogą być długotrwałe i stresujące, zwłaszcza, jeśli jedna osoba nie chce współpracować. Rozwód jest ogromnym przeżyciem, ale żeby było to łatwiejsze dobrze mieć przy sobie adwokata, który postara się, aby proces rozwodowy przebiegał jak najbardziej sprawnie dla wszystkich. Kancelaria adwokacka stara się działać tak, aby wszyscy jej klienci byli traktowani z szacunkiem i mieli zadowolenie z wyniku rozprawy rozwodowej.

  Adwokat podejmując się prowadzenia sprawy rozwodowej towarzyszy klientowi przez cały czas trwania sprawy, odpowiada na wszystkie pytania lub wątpliwości dotyczące tego procesu. Klient musi podejmować liczne decyzje podczas rozpadu małżeństwa, np., kto otrzyma alimenty, wsparcie dla dzieci i ustalić wizyty u dzieci. Adwokat może zająć się tym, wykonując niezbędne rozmowy telefoniczne i przetwarzając dokumenty, aby żadna ze stron nie miała dodatkowych kłopotów.

   Korzystając z usług kancelarii adwokackiej można także liczyć na pomoc adwokata w sprawie karnej, jeśli klient został oskarżony o przestępstwo. Adwokat posiadając wiedzę prawniczą wchodzi w świat systemu wymiaru sprawiedliwości w takich sprawach. W tym świecie doświadczony prawnik ma kluczowe znaczenie, aby pomóc w zarządzaniu sprawą i uzyskać jak najlepszy wynik. Wielu oskarżonych może uzyskać obrońcę publicznego do reprezentowania ich bez żadnych kosztów, ale często wolą wynająć prywatnie adwokata.

   W sprawie karnej adwokat reprezentuje zarówno podejrzanego jak też już skazanego i występuje w jego imieniu na przykład o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności. Ponadto ma uprawnienia, aby wystąpić do sądu o zawieszenie wykonywania kary lub orzeczenia przerwy w wykonywaniu kary.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here