Kasetony reklamowe - dlaczego warto stosować je w handlu?

Kasetony to obecnie jedna z najbardziej popularnych form reklamy, zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Znajduje szerokie zastosowanie w handlu i usługach, skutecznie zachęcając do odwiedzenia danej placówki, czy zakupu konkretnych produktów.

Kasetony reklamowe to także bardzo dobry nośnik informacji, prezentujący na przykład logotyp i ułatwiający tym samym identyfikację marki. Czym charakteryzuje się ta forma reklamy i dlaczego warto stosować ją w handlu?

W jaki sposób wykonuje się kasetony reklamowe?

Kasetony reklamowe występują najczęściej w postaci kolorowych, prostopadłościennych konstrukcji, dodatkowo podświetlanych od środka. Mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów, w różnych technologiach, a także w odmiennych kształtach. Zazwyczaj wykonuje się je z profili aluminiowych, plexi lub giętego dibondu. Ten ostatni jest ostatnio najbardziej cenionym materiałem, przede wszystkim ze względu na jego trwałość, schludność i gwarancję braku widocznych łączeń. Poza tym, dibond to materiał, który zapewnia wysoką jakość wykonania. Może mieć dowolną powierzchnię oraz kolorystykę. Ciekawe efekty osiąga się dzięki umieszczanym na kasetonach literom przestrzennym lub innym wypukłym formom. Bardzo dobrym rozwiązaniem okazuje się podświetlanie kasetonów reklamowych, ponieważ zapewnia dobrą widoczność także w nocy, a co za tym idzie – skuteczną reklamę 7 dni w tygodniu, 24h na dobę. Oświetlenie znajduje się wewnątrz konstrukcji, co pozwala na dużą różnorodność efektów oraz ciekawe zaaranżowanie światła. Ale to nie wszystko. Dzięki zastosowaniu oświetlenia typu LED, kasetony reklamowe są bardzo trwałe i energooszczędne.

Zastosowanie wewnątrz kasetonu oświetlenia sprawia, że reklama jest eksponowana nie tylko w dzień, ale także w nocy. Rozwiązanie to jest doskonałe dla klientów, którzy poszukują skutecznej reklamy 24 godziny na dobę. Sprawdza się to szczególnie w przypadku stacji paliw, całodobowych sklepów, czy aptek. Kasetony reklamowe wykorzystywane są najczęściej w galeriach i pasażach handlowych. Miejsca te są zazwyczaj bardzo dobrze oświetlone, a klienci posiadający w nich swoje punkty sprzedaży, chcą dodatkowo zaznaczyć swoją obecność przy wykorzystaniu tego rodzaju nośników reklamowych. Inwestycja w taką właśnie reklamę jest bardzo skuteczna. Kasetony reklamowe pozwalają nie tylko na prezentację pewnej treści, ale przede wszystkim na budowanie marki. Trwałość i estetyka kasetonów zdecydowanie bierze górę nad innymi formami reklamy, do których zalicza się między innymi tablice reklamowe.

kaseton2prezentują się w ciągu dnia i zapewniają bardzo dobrą widoczność. Inwestycja w tego rodzaju nośnik reklamowy nie wymaga dużego nakładu finansowego, a zapewnia wysoką skuteczność. Kasetony reklamowe są trwałe i energooszczędne. Wykorzystanie kasetonów w handlu to bardzo dobre rozwiązanie – dzięki nim przykujesz uwagę przechodniów, zachęcisz do odwiedzenia Twojego punktu handlowego, a także do skorzystania z oferowanych przez Ciebie usług. Kasetony są także łatwe w montażu, a dzięki dużej różnorodności materiałów i technologii wykonania, można dzięki nim osiągnąć wyjątkowy efekt wizualny. 

Zobacz więcej tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here