Dobre programy do prowadzenia sklepu w sieci

Prowadzenie sklepu internetowego to doskonały pomysł na biznes, ale jednocześnie wymóg naszych czasów dla każdej osoby czy firmy zajmującej się handlem. Żyjemy w dobie powszechnego dostępu do internetu i w związku z tym można śmiało powiedzieć, że firma której nie ma w sieci nie istnieje. Dlatego kiedy chcemy zająć się właśnie taką formą działalności, to jednym z pierwszych naszych kroków powinien być wybór odpowiedniego oprogramowania, które znacznie nam to ułatwi.

Rynek jest wręcz nasycony różnymi kompleksowymi platformami e-commerce dla sklepów internetowych. Jednak zanim podejmiemy decyzję o ich zakupie i wdrożeniu we własnej firmie, warto poznać na jakie podstawowe rodzaje dzielą się tego typu platformy. Można je zasadniczo podzielić na dedykowane, płatne i oprogramowanie typu open-source, bezpłatne ale zazwyczaj nie tracące nic ze swojej funkcjonalności. To jakie wybierzemy zależy od potrzeb i oczywiście zasobności naszej kieszeni.

Oprogramowanie płatne i dedykowane to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. Mimo, że trzeba ponieść początkowe koszty jego zakupu czy też miesięcznej dzierżawy, to jednak takie systemy oferują najwięcej funkcji, które dodatkowo można idealnie dopasować do konkretnych zastosowań jakie dla nich przewidujemy w naszym sklepie. Jako przykład można tu podać system Shoper, chyba najpopularniejszy i wielokrotnie nagradzany. Daje on swoim użytkownikom największe możliwości konfiguracji i dlatego niezmiennie od 2005 roku cieszy się ich zaufaniem

Programy na licencji open-source, bezpłatne to z kolei najlepszy wybór dla wszystkich którym zależy na jak największym obniżeniu początkowych kosztów rozpoczęcia działalności. Są one powszechnie dostępne na stronach internetowych ich twórców, a bogactwem oferowanych funkcji nie odbiegają od swoich płatnych odpowiedników. Warto je zastosować w każdym nowo otwieranym sklepie, a w razie potrzeby do większości można pobrać dodatkowe moduły, które znacznie zwiększają ich i tak nie małe możliwości. W tym przypadku jednym z najlepszych programów jest Magento, chwalony szczególnie za swoje stabilne i praktycznie bezawaryjne działanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here