Czy sklep internetowy na abonament to rzeczywiście opłacalne rozwiązanie?

Zdecydowałeś się na prowadzenie sklepu internetowego, ale nie wiesz jak go otworzyć? Jeśli zależy Ci na zaoszczędzeniu czasu i pieniędzy, to warto zainteresować się platformami e-commerce, które oferują oprogramowanie w modelu SaaS. W ten oto sposób możesz zdalnie założyć sklep jeszcze tego samego dnia i rozpocząć swoją przygodę w e-biznesie. Na czym to polega i czy warto zdecydować się na sklep na abonament?

Czym jest tak naprawdę sklep w modelu SaaS?

Tajemniczo brzmiąca nazwa SaaS to skrót od zwrotu Software as a Service. Oznacza to oprogramowanie jako usługa, a polega na zdalnym udostępnieniu oprogramowania za pośrednictwem Internetu. Platforma e-commerce umieszcza oprogramowanie na swoich serwerach, po czym udostępnia je użytkownikom. Klient nie musi instalować na swoim komputerze żadnej aplikacji, a jedynie uiszczać comiesięczną opłatę w postaci abonamentu.

Czy sklep internetowy na abonament to rzeczywiście opłacalne rozwiązanie?

Zlecenie specjaliście stworzenia sklepu internetowego od podstaw zgodnie z naszymi indywidualnymi potrzebami i oczekiwaniami z całą pewnością wydaje się być najkorzystniejszym rozwiązaniem, jednakże jest to jednocześnie najdroższa z dostępnych opcji. Koszty są na tyle duże, że większość przedsiębiorców po prostu nie jest w stanie pozwolić sobie na tak duże obciążenie firmowego budżetu. W przypadku małych e-sklepów zazwyczaj jest to wręcz niemożliwe do zrealizowania. Na szczęście mammy jeszcze szereg innych możliwości na pozyskanie własnego sklepu internetowego. Jeśli zależy nam na niemalże błyskawicznym otwarciu e-sklepu, który jeszcze tego samego dnia może zacząć na nas zarabiać, to warto zdecydować się na gotowymi rozwiązaniami w postaci sklepu w modelu SaaS, który oferuje między innymi ciesząca się ogromną popularnością platforma sklepowa Sky-Shop.pl. Oferta jest bardzo zróżnicowana, dlatego też każdy przedsiębiorca znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, czyli dostosowanego do jego indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych. Do wyboru są przeróżne pakiety cenowe – zarówno dla właścicieli małych i średnich biznesów, jak również dla dużych i prężnie rozwijających się firm.

Na korzyść sklepu w modelu SaaS z pewnością przemawia to, że nie trzeba posiadać dużego kapitału na start. Ponadto prowadzenie e-sklepu na abonament wiąże się z niskimi kosztami, w zależności od wybranego pakietu. Użytkownik korzysta z gotowego i stabilnego oprogramowania SaaS, a z jego dostawcą rozlicza się w oparciu o system abonamentowy. Jako klienci otrzymujemy także pełne wsparcie techniczne oferowanego przez dostawcę produktu. Nie trzeba przejmować się instalacją sklepu czy serwisem, a oprogramowanie jest stale usprawniane i aktualizowane na bieżąco. Klient nie musi także przejmować się jakąkolwiek infrastrukturą IT, a więc nawet nie musi być obeznany w kwestiach informatycznych. Na korzyść oprogramowania w modelu SaaS przemawia także to, że jest ono dostępne wszędzie – niezależnie od tego w jakim miejscu zamierzamy prowadzić swój e-sklep. Jedyne czego potrzebujemy to przeglądarka internetowa, aby móc obsługiwać swój sklep online. W razie jakichkolwiek wątpliwości czy problemów można liczyć na całodobowe wsparcie ze strony dostawcy produktu. Jako, że oprogramowanie nieustannie aktualizuje kopię zapasową posiadanego sklepu, nawet w przypadku dojścia do jakiegoś błędu, szybko można przywrócić wszystkie utracone dane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here