Strony internetowe www – na co zwrócić uwagę przy tworzeniu? Podpowiadamy!

Tworząc strony internetowe wiele osób zapomina o kilku istotnych zasadach, które pozwalają przyciągnąć nowych użytkowników. Zamiast tego wstawiają na witrynę dużo treści, która niekoniecznie jest napisana w odpowiedni sposób, a także zarzucają odwiedzającego grafikami, które przyćmiewają najważniejsze informacje. Poniżej przedstawiamy to, na co naprawdę warto zwrócić uwagę przy tworzeniu strony www.

Strony internetowe www, a menu

Bardzo istotną kwestią, na która należy zwrócić uwagę jest zbudowanie menu. Przede wszystkim musi być ono bardzo dobrze widoczne. Najlepiej sprawdza się pasek z zakładkami widoczny tuż pod logiem lub nazwą (sklepu, strony, danymi właściciela itp.). W menu muszą znaleźć się konkretne zakładki takie jak: O nas/Aktualności, Kontakt. W rozbudowanych wersjach będzie to również: Galeria, Cennik, Oferta, Produkty. Ich ilość również nie powinna być zbyt duża, ale jednocześnie nie można pomijać ważnych działów, które przynoszą informacje dla odwiedzającego.

Strony internetowe muszą dostarczać informacji

To bardzo ważne, by cały czas pamiętać o zasadniczej funkcji strony internetowej jaką jest dostarczanie informacji. Właśnie dlatego w zakładce „o nas” powinny znaleźć się najważniejsze informacje dotyczące działalności firmy. Można zaznaczyć momenty, w którym powstała, rozbudowała się, czy też zatrudniła nowe osoby. Z kolei w zakładce „aktualności” warto wstawiać newsy odnośnie pojawiających się nowych towarów, czy też aktualnych promocji i konkursów. Jest to również dobre miejsce na zamieszczanie informacji odnośnie zmian w godzinach otwarcia, czy urlopach jeśli strona dotyczy sklepu stacjonarnego, czy tez punktu usługowego. Warto pamiętać, że ta zakładka daje jasny sygnał odbiorcy, że firma funkcjonuje i ma się dobrze. Przeciwne informacje dostaje, gdy newsy nie były odświeżane od kilku miesięcy. Wówczas nie będzie już tak skory do ponownych odwiedzić, a tym bardziej do dokonania zakupu. Jedną z najważniejszych zakładek jest ta z danymi kontaktowymi. To w niej należy umieścić dane firmy takie jak: pełna nazwa, adres siedziby głównej i pododdziałów, telefon kontaktowy, adres e-mail, fax, a także numer konta jeśli prowadzona jest sprzedaż on-line. Dobrze jeśli pojawią się tam również informacje na temat REGON i NIP.

Mimo iż podajemy tu wskazówki to nie każdy jest w stanie samodzielnie poradzić sobie z utworzeniem strony www. Właśnie dlatego powstają takie firmy jak https://netstyle.pl/oferta/strony-internetowe, które biorą to zadanie na siebie. Takie właśnie instytucje doskonale wiedzą na jakich czynnikach należy się skupić, a które można potraktować jako plan na przyszłość. Co więcej, bardzo często zajmują się one także dalszym administrowaniem stroną internetową. Dzięki czemu jej właściciel nie musi martwić się o stały ruch w jej obszarze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here