Kobiecy sposób na biznes, czyli sklep ze zdrową żywnością!

0
1989

Sklep ze zdrową żywnością to dzisiaj bardzo popularny pomysł na biznes. Coraz więcej osób, w szczególności kobiet, decyduje się na taką formę działalności gospodarczej. Czy rzeczywiście jest to opłacalne? Czy zdrowa żywność znajduje zainteresowanie wśród klientów?

Moda na zdrowy styl życia

W ostatnich latach zarówno w Polsce, jak i na świecie, pojawiła się swoista moda na zdrowy styl życia. Chętniej uprawiamy sport, więcej spacerujemy, wybieramy zdrowe i nieprzetworzone produkty, samodzielnie gotujemy, dokonujemy rozsądnych zakupów, czytamy etykiety, aby poznać skład produktów. Z czego to wynika? Społeczeństwo stało się po prostu bardziej świadome. Dużo czytamy i wiemy, że codzienne spożywanie określonych produktów w dłuższej perspektywie może się negatywnie odbić na naszym zdrowiu. Wiemy też, że producenci żywności dodają do żywności rozmaite, szkodliwe ulepszacze, które poprawiają smak i jednocześnie przedłużają ich trwałość. Mamy też świadomość, że złe odżywianie i brak ruchu może nas narazić na choroby, takie jak nadciśnienie, cukrzyca oraz nowotwory.

Czy sklep ze zdrową żywnością to dochodowy biznes?

Nic zatem dziwnego, że wiele osób decyduje się na otworzenie sklepu ze zdrową żywnością. Popyt na tego typu usługi rośnie bowiem z dnia na dzień. Jako przykład dobrze prosperującego biznesu warto wskazać chociażby sklep Foodsbyann.com Anny Lewandowskiej. W ciągu kilku lat działalności jej biznes zyskał ogromną popularność. Nie chodzi jednak wyłącznie o to, że ten sklep ze zdrową żywnością prowadzi celebrytka. Rzecz również w tym, że w pełni naturalne, zdrowe produkty sprzedaje w bardzo przystępnych cenach.

Czy zdrowa żywność jest droga?

Należy też obalić mit, iż zdrowa żywność jest niesamowicie droga i nie stać na nią „przeciętnego śmiertelnika”. Sklep Anny Lewandowskiej Foodsbyann.com jest tego najlepszym przykładem. Oczywiście do większości produktów musimy dorzucić kilka złotych. Jednak mając na uwadze ich prozdrowotne właściwości oraz walory smakowe, te kilka złotych wydaje się niczym. Skończyły się już czasy, w których produkty sygnowane znakiem „bio” i „eko” były kilkukrotnie droższe od tych standardowych, które można znaleźć w każdym sklepie.

Czy taki biznes dużo kosztuje?

Sklep ze zdrową żywnością to dobry sposób na biznes. No ale czy wymaga on ogromnych nakładów finansowych? Warto podkreślić, że uruchomienie takiego biznesu wcale nie musi pochłaniać fortuny. Niekiedy wystarczy 10-30 tysięcy złotych na start. Można też zdecydować się na różne formy jego prowadzenia. Foodsbyann.com Anny Lewandowskiej rozpoczęło od niewielkiego sklepu internetowego. Z czasem produkty te stały się jednak na tyle popularne, że chętnie kupowali je do swoich sklepów właściciele stacjonarnych dyskontów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here