pewność siebie

Wiele z nas, niejednokrotnie zastanawiało się w jaki sposób zwiększyć pewność siebie podczas wystąpienia publicznego. Dzisiaj, przedstawiamy wam najbardziej skuteczne sposoby, których używają amerykańscy prezydenci oraz gwiazdy biznesu. Zaskakujący jest fakt, iż idealnie opanowana mowa ciała nie jest zawsze gwarancją sukcesu. Jednak ma ona związek z tym jak ocenił nas potencjalni inwestorzy bądź pracodawcy. Oto 6 sprawdzonych sposobów, na to aby wyglądać na pewnych siebie podczas wystąpień oraz prezentacji publicznych. Sposoby te wybrała Kasia Wezowski z Center for Body Language oraz opisała je w ,, Harvard Business Review”. Jesteście ciekawi? Sprawdźcie sami! 

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/jak-zwiekszyc-pewnosc-siebie/

W jaki sposób zwiększyć pewność siebie podczas wystąpień publicznych – 5 sprawdzonych sposobów

1. Użyj pudełka Clintona

Bill Clinton na początku swojej kariery wykonywał gwałtowne ruchy rękami, jego ruchy były tak zamaszyste, że przyciągały uwagę odbiorców. To właśnie dlatego doradcy podpowiedzieli mu, aby wyobraził sobie pudełko przed sobą pudełko. Miało ono znajdować się na wysokości klatki piersiowej i brzucha, o szerokości barków. Zadaniem Clintona było poruszanie rękoma tylko w obrębie pudełka. Tym samym sposobem sprowadzeniem mniejszych gestów wydawał się bardziej wiarygodny oraz godny zaufania. 

2. Trzymaj piłkę

Jest to trik, bardzo często stosowany w przeszłości przez Steva Jobsa. Podczas prezentowania trzymajmy ręce przed sobą, w taki sposób jakbyśmy trzymali niewidzialną piłkę. Wówczas wyglądamy na człowieka pewnego, który ma kontrolę nad tym co mówi oraz nad sytuacją, w której się znajduje.

3. Ułóż dłonie kształt piramidki

Jest to technika dość często nadużywana przez polityków. Dlatego warto ostrożnie stosować i dobrze dobrać się do sytuacji a także mimiki twarzy oraz reszty ciała dłonie powinny układać się w piramidę symbolizującą. To właśnie dlatego nie pasują one go zaciętego i skupionego wyrazu twarzy.

4. Szeroko rozstawione nogi 

W ten sposób pokażesz że jesteś pewny siebie i silny oraz kontrolujesz tą sytuację. Naturalnie tak jak w każdym przypadku nie można przesadzić nogi powinny być rozstawione na szerokość ramion.

5. Dłonie do góry 

Pamiętaj aby trzymać ręce przed sobą, zgięte w łokciach i z dłońmi uniesionymi do góry. Ten gest wskazuje na twoją otwartość i uczciwość.

Zobacz też: http://www.complito.pl/dlugoterminowy-wynajem-a-weksle-inwestycyjne/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here