rodzaje serwetek na przyjęcie dziecięce

Każdemu z nas zależy, że stół podczas ważnej uroczystości dziecięcej był pięknie przystrojony. Taki stół potrafi niesamowicie zmienić charakter wnętrza, co skutkuję wprowadzeniem do domu wyjątkowego klimatu.

Metod na dekorację stołu jest wiele, jednak jedną z najprostszych i najtańszych metod jest użycie klasycznych serwetek, które są znane każdemu. Takie serwetki papierowe można złożyć na wiele sposobów, dzięki czemu będą się wyróżniały. Najczęściej serwetkę składa się jako kieszonkę na sztućce, układa pod talerzem lub tworzy się różne kształty.

Gdy stół jest pięknie ozdobiony, goście naszej pociechy czują się wyjątkowo, a cała uroczystość staje się jeszcze bardziej przyjemna.

Jakie serwetki wybrać na przyjęcie dziecięce?

Pierwszym wyborem przed którym stoi rodzic, jest wybór materiału serwetek. Serwetki są dostępne w wersji papierowej oraz materiałowej. Serwetki papierowe są zdecydowanie tańszą opcją oraz mniej wymagającą. Ponieważ nie trzeba ich prasować, ani prać, jak się zabrudzą po prostu wyrzucamy je do kosza. To co wyróżnia serwetki materiałowe, to to że są bardziej eleganckie. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się podczas przyjęć dla dorosłych.

Serwetki papierowe dla dzieci

Oprócz wyboru materiału, bardzo istotny jest również kolor serwetek oraz tematyka. Możemy wybrać kolor, który będzie pod kolor obrusa i reszty dodatków lub kolor, który będzie kontrastem dla reszty pomieszczenia. Z doświadczenia wiem, że w przypadku przyjęcia dziecięcego, zdecydowanie lepiej się sprawdzają żywe, wielobarwne serwetki. Tak samo jak w przypadku koloru, podobnie jest z wzorem. Dzieci uwielbiają serwetki ze zwierzątkami, samochodzikami, kwiatkami lub z postaciami z ich ulubionych bajek lub filmów.

Papierowa serwetka w kształcie gwiazdy – jak ją wykonać?

Jeżeli chcemy zaskoczyć gości naszego szkraba, możemy wykonać gwiazdę z serwetki. Gwiazda jest najprostszą formą, jaką można wykonać z serwetki. Aby ją wykonać musimy rozłożyć serwetkę płasko, kolejnym krokiem jest złożenie wszystkich rogów tak, aby spotykały się w środku. Następnie należy zaprasować taki układ, po tej czynności odwracamy serwetkę na drugą stronę. Kolejnym krokiem jest złożenie wszystkich rogów serwetki, tak aby spotkały się w środku. Oto cała filozofia, serwetka jest gotowa.

Przeczytaj też: http://www.maxvent.pl/pamiatki-na-slub-chrzest-i-komunie-co-wybrac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here